• Přerušení provozu MŠ - červenec, srpen

• Vážení zákonní zástupci,

po dohodě se zřizovatelem školy Obec Hrabětice,

bude provoz mateřské školy z provozních důvodů přerušen,

a to od 24.7.2023 do 1.9.2023.

Mgr. Vladimíra Bobková,

• Přijetí do MŠ 2023/2024

• Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání

pro školní rok 2023/2024 Č.j.:37/2023

K předškolnímu vzdělávání se přijímají žadatelé s registračním číslem:

Děti z obce Hrabětice

Počet žádostí 17, počet míst 10

U žádostí 14/23, 5/23, 9/23 nemůže ředitelka umožnit nástup v požadovaném termínu v souladu s vyhláškou o snižování počtu dětí méně než tříletých. Se zákonným zástupcem bude dohodnut pozdější nástup. Děkuji za pochopení.

Pořadník: 10/23, 7/23 Hrabětice – ředitelství bude informovat o případném uvolnění míst

Ostatní pořadník 2/23 4/23 12/23 3/23 13/23 ( z jiné obce )

Ředitelství školy žádá zákonné zástupce,  kteří nebudou mít zájem o přijetí, aby tuto skutečnost nahlásili. Na jejich místo může být přijat jiný uchazeč. Děkujeme.………………………

Mgr. Vladimíra Bobková , ředitelka školy, 721 381 465              30.5.2023

• Koncert ke Dni matek

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Koncert ke Dni matek.

Koncert dětí ze školní družiny věnovaný maminkám, babičkám a tetám Ve středu 17. 5. 2023 v 16 hodin se konal Koncert dětí ze školní družiny. Děti s paní vychovatelkou si připravily pestrý program. Nazdobili školní družinu. Společně i po jednotlivých třídách přednesly básničky pro maminky, zazpívaly písničky s jarní tématikou a o mamince. Děti dle ročníků zahrály skladby a písničky na zobcovou flétnu. Zazněly i společné skladby, které děti nacvičily. Na závěr děti rozdaly přáníčka všem maminkám. Paní vychovatelka ukončila koncert, rozdala dětem pochvalné i pamětní listy, darovala dáreček a sladkou odměnu. S přáním hezkého odpoledne jsme se rozloučili. Děkujeme za podporu účinkujících a velkou účast. D.Horáková

• Poznáváme jarní květiny a stromy

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Poznáváme jarní květiny a stromy.

Poznáváme jarní rostliny Děti se ve škole učily o jarních rostlinách. Ve školní družině jsme si o nich s dětmi povídali. Při vycházce jsme pozorovali okolí a našli jsme spoustu rostlin. Ukázali jsme si je v parku, na zahrádce, v truhlíku a v družině je malovali. Přiřazovali jsme názvy i květy k rostlinám. Společně jsme tvořili výkresy s obrázky. Udělali si živou výstavku jarních rostlin a nástěnku pro ostatní děti. Když jdeme na vycházku, děti ukazují a říkají názvy rostlin. Jsou to šikulové. Děkujeme za Vaše rozkvetlé zahrádky. Poznáváme stromy na jaře Navázali jsme na projekt poznáváme jarní květiny, který již proběhl. Děti se ve škole učily o stromech na jaře. Ve školní družině jsme si o nich s dětmi povídali. Při vycházce jsme pozorovali okolí, změny v přírodě a vyhledávali jsme stromy. Ukázali jsme si je v lesíku, parku, na zahradách a v družině jsme společně zhotovili živou výstavku. Přiřazovali jsme názvy ke stromům. Na závěr jsem vyhotovili výkresy s přehledem o stromech. D.Horáková

• McDonald´s Cup- krajské finále

• Do fotoalba byla přidána nová galerie McDonald´s Cup- krajské finále .

Dne 11.5.2023 jsme se jako vítězný tým okresu Znojmo s velkým odhodláním vydali do Brna, kde se konalo krajské kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup. V kategorii M – malotřídky jsme se postupně utkali s týmy z Jihomoravského a Zlínského kraje. V prvním utkání jsme porazili ZŠ a MŠ Katov 5:0, druhý zápas se ZŠ a MŠ Dražovice skončil remízou 2:2 a ve třetím zápase jsme podlehli ZŠ a MŠ Nenkovice 0:2. O 5. místo jsme jsme bojovali se ZŠ a MŠ Huštěnovice, se kterými jsme nakonec prohráli až na penalty 2:3. Celkově jsme se umístili na krásném 6.místě. Střelecky se opět prosadili Jakub Bobor a Tomáš Pokorný a tentokrát se k nim přidal i Petr Móza. Novinkou bylo také ocenění všech hrajících děvčat – každá dívka dostala krásné tričko na památku za své výkony. Součástí turnaje byla i autogramiáda hráče FC Zbrojovky Brno Michala Ševčíka, se kterým se malí fotbalisté mohli vyfotit. A i když jsme tentokrát žádné medaile nepřivezli, vrátili jsme se plní dojmů z tak velikého sportovního klání. Děkuji všem hráčům a hráčce za vzornou reprezentaci naší školy.

• McDonald´s Cup

• Do fotoalba byla přidána nová galerie McDonald´s Cup.

V letošním školním roce jsme se poprvé zúčastnili fotbalového turnaje McDonald´s Cup. ZŠ Skalici jsme porazili 7:1, (góly - Tomáš Pokorný 5 a Jakub Bobor 2) a nad ZŠ Jiřice jsme zvítězili 2:1, (góly - Petr Móza a Jakub Bobor). Rozhodující zápas jsme hráli se ZŠ Horní Dunajovice. Již jsme prohrávali 0:2, ale hráči ukázali svou bojovnost a zápas srovnali na 2:2, (góly - Dominik Tvrdoň a Jakub Bobor). Díky lepšímu skóre jsme vyhráli okresní kolo ve Znojmě a postoupili na krajského finále, které se bude konat v Brně. Tomáš Pokorný byl vyhlášen nejlepším střelcem naší kategorie za vstřelení pěti branek.

Naši hráči: T. Pokorný, T. Bobor, D. Tvrdoň, P. Komada (brankář), M. Zukalová, P. Móza, M. Zifciac, V. Losják, V. Zifciac.

Všichni máme z vítězství velkou radost a jsme hrdí na naší malou školičku.